Zaproszenie na warsztaty "GirlsGoNet"

Data: 04.04.2024 Kategoria: Szkolenia
Wpis może zawierać nieaktualne dane.
Dziewczyno, kobieto, szanowna Pani - jeśli:
???? szukasz swojej ścieżki zawodowej,
???? myślisz o cyberbezpieczeństwie, ale masz obawy, czy to właściwy kierunek dla Ciebie,
????‍♀️ nie wiesz jak zacząć.
Pomożemy Ci! Zapraszamy na bezpłatny dwudniowy warsztat pt. „Czy cyberbezpieczeństwo jest dzisiaj właściwą ścieżką kariery?”, na którym postaramy się krok po kroku pokazać Ci, jak może kształtować się Twoja przyszła kariera w cyberbezpieczeństwie.
Znakomici prelegenci, którzy od lat zajmują się security przekażą na czym polega ich codzienna praca. ????????
Bezpłatne dwudniowe warsztaty organizuje Fundacja Try IT we współudziale Wydziału Informatyki AGH oraz we współpracy z firmą SoftFlow, która specjalizuje się w budowie nowoczesnych rozwiązań Data Center: od sieci, przez infrastrukturę serwerową, bezpieczeństwo, do monitoringu i automatyzacji procesów w organizacjach.
Jeśli jesteś kobietą w wieku do 35 roku życia, skończyłaś studia z zakresu IT lub jesteś w ich trakcie i interesujesz się cyberbezpieczeństwem – ten warsztat jest właśnie dla Ciebie. ????
Agenda warsztatów:
20 kwietnia 2024 r.
11:00 – 11:30 powitalna kawa i prezentacja programu
11:30 – 13:00 jak projektować ścieżkę kariery po ukończeniu studiów technicznych, czyli dlaczego warto wybrać cyberbezpieczenstwo? Czyli: dane o atakach, z czym borykają się firmy, czy brakuje ludzi zajmujących się security. Jakie umiejętności są wymagane, jak kształtują się zarobki ludzi w branży?
13:00 – 13:10 przerwa na kawę
13:10 – 14:30 inżynier cyberbezpieczeństwa w codziennej pracy, czyli kobieta bezpiecznik w dużej korporacji – jak i z czym pracuje, jakie są obowiązki, problemy, jakie certyfikaty są wymagane. Jak reagować i obsługiwać incydenty?
Pod koniec sesji seria pytań z nagrodami
14:30 – 15:30 lunch
15:30 – 16:30 sesja techniczna: co się dzieje na rynku cyberbezpieczeństwa? Jak nie zostać w tyle:
• czy dyrektywa NIS2 otworzy oczy na problemy cyberbezpieczeństwa dla szerszego grona firm w Polsce?
•Case Study dla przedsiębiorstwa. Jak stworzyć kompletne systemy cyberbezpieczeństwa? Na konkretnych przykładach
•Poszczególne składniki systemów bezpieczeństwa w działaniu przedsiębiorstwa.
•Zero Trust – na zaufanie to trzeba sobie zasłużyć. Moda czy przyszła norma?
•Bezpieczeństwo dla chmury czy chmura dla bezpieczeństwa? O wzajemnym przenikaniu się tych dwóch nierozłącznych technologii.
Pod koniec sesja pytań z nagrodami
16:30 – 17:00 pytania do prowadzących Q&A
Zakwaterowanie w Hotelu NYX (pokoje dwuosobowe) ze śniadaniem
9:30 – 10:00 kawa i przedstawienie programu dnia
10:00 – 11:00 – sesja techniczna: Budowa sieci i bezpieczeństwo (SDA, SD WAN)
11:00 – 11:10 – przerwa na kawę
11:10 – 13:30 – Jak naprawdę wygląda praca w cyberbezpieczeństwie
13:30 – 14:30 – lunch
14:30 – 15:00 – rozdanie certyfikatów i zakończenie spotkania, wspólne zdjęcia.

©2024 Uniwersytet Bielsko-Bialski. Wszystkie prawa zastrzeżone.